آموزش فعال‌سازی حالت خصوصی در مرورگرهای مختلف

آموزش فعال‌سازی حالت خصوصی در مرورگرهای مختلف


 تا سال ۲۰۱۴، گزینه ای به نام مرورگر خصوصی وجود نداشت اما در سال ۲۰۱۵، استفاده از این قابلیت، جایگاه خود را در میان کاربران پیدا کرد. 

در واقع، این قابلیت به شما کمک می کند که تمام اطلاعات و تاریخچه ی تان پنهان بماند. چون اگر در اینترنت، از سایت های مختلفی دیدن کنید، هیچ چیزی در این باره ذخیره نمی شود. در این حالت اگر از برنامه ی مورد نظر خارج شوید، تاریخچه ی جست و جو و سایر اطلاعات، به صورت خود به خود حذف خواهند شد.     

لازم به ذکر است که، امکان فعال کردن این حالت در برنامه های مختلف متفاوت است و باید مسیر متفاوتی را پشت سر بگذارید.   قصد داریم تا در ادامه ی این مقاله، روش فعال کردن حالت خصوصی در یک سری از مرورگر ها را به شما آموزش دهیم. پس اگر علاقه مند هستید که بیشتر در این زمینه بدانید، با ما همراه باشید.

Google Chrome


در این نرم افزار، فعال کردن حالت خصوصی با عنوان Incognito Mode شناخته می شود. 

اگر راغب هستید که این گزینه را فعال کنید، می توانید گزینه ی  incognito window  New را انتخاب کنید. البته در ویندوز می توانید به صورت همزمان سه کلید Control+Shift+N را فشار دهید. و در مک، به جای کلید Control، از کلید دیگری به نام Command استفاده کنید.

تفاوت خاصی میان پنجره ای که باز شد و پنجره ی اصلی وجود ندارد. امکان استفاده از تمام گزینه ها وجود دارد. اگر مایل بودید که افزونه ها را فعال کنید، نمی توانید به صورت همزمان این کار را انجام دهید. بلکه باید به صورت تک به تک، اقدام کنید.

 

لازم نیست که در نرم افزار های  اندورید و iOS  کار پیچیده ای انجام دهید.

  می توانید از طریق منویTab  New incognito  این کار را انجام دهید

Mozilla Firefox       

در این نرم افزار، برای فعال کردن حالت خصوصی به دنبال  Private Browsing Window باشید که با آیکونی به شکل ماسک در منو قابل مشاهده است.

 لازم به ذکر است که میان برهای دو نرم افزار فایر فاکس و کروم، مشابه هم هستند.    

در دو نرم افزار ویندوز و مک ، به ترتیب کلید های Control+Shift+N و Command+Shift+N را بفشارید تا به گزینه ی مورد نظر خود دست پیدا کنید.


Private Browsing Window  که با رنگ بنفش دیده می شود، این امکان را  فراهم می کند که وب سایت ها نتوانند به اطلاعاتتان دسترسی داشته باشند و آن را سیو کنند.


Internet Explorer

در این نرم افزار نیز، می توان از طریق پنجره ی InPrivate Browsing  Window این حالت را فعال کرد. همچنین در اینترنت اکسپلورر ، می توانید سه کلید Ctrl+Shift+P را به صورت همزمان بفشارید.

مشاهده ی عبارت  InPrivate در نوار هایی که مشاهده می کنید، بیانگر این است که در صفحه ی امنی حضور دارید.

Microsoft Edge


در ویندوز ۱۰، می توانید با فشردن هم زمان سه کلید Ctrl+Shift+P حالت خصوصی را فعال کنید. لازم به ذکر است که می توانید از طریق منو به راحتی به گزینه ی مورد نظرتان دسترسی پیدا کنید.

همان طور که در تصویر مشاهده می کنید، گزینه ی InPrivate در منو و در قسمت بالای صفحه وجود دارد.