آموزش حل ارور Your windows will expire soon در ویندوز 10

آموزش حل ارور Your windows will expire soon در ویندوز 10

گاهی بعد از تغییر ویندوز های قدیمی مانند ویندوز ۸ یا ۷ و ... به  نسخه ی جدید ویندوز یعنی ویندوز ۱۰، با خطایی به نام Your windows will expire soon مواجه می شود. این اختلال بیشتر برای کاربران سیستم عامل های HP، ASUS و DELL اتفاق می افتد. در این خطا، به شما هشدار تمام شدن تاریخ لایسنس ویندوز داده می شود. شایان ذکر است که این خطا به معنی پایان ویندوز نصب شده نیست و تا حل نشدن مشکل، ویندوز شما هر دو ساعت، ری‌استارت می شود.  برای حل این نوع از ارور های سرویس ویندوز، باید به تنظیمات کامپیوتر خود مراجعه کرده و ویدوز را به حالت فعال در بیاورید. برای آشنایی بیشتر با مراحل انجام این کار، به مطالب زیر توجه نمایید: 


 مراحل برطرف سازی ارور Your windows will expire soon:

گام اول: با استفاده کیبورد، میانبر Alt + Ctrl + Del را فشار دهید. بعد از انجام این کار، صفحه ای برای شما باز خواهد شد. در این صفحه، بر روی گزینه ی Task Manager کلیک نمایید، در بخش Task Manager، مورد Processes را انتخاب کرده و در صفحه ی جدید پیش روی خود، روی مورد Windows explorer کلیک راست کنید. حال باید روی گزینه ی End task کلیک نمایید. 


گام دوم: در بخش بالایی منوی تب ها، روی مورد File کلیک کرده و گزینه ی Run new task را انتخاب نمایید. بعد از انجام دادن این کار، صفحه ی مانیتور شما سیاه می شود؛ باید بدانید که اصلا جای نگرانی نیست، با انجام گام بعدی این صفحه بسته خواهد شد. 

گام سوم: در پنجره ی Run، باید عبارت explorer.exe را تایپ نمایید. بعد از تایپ عبارت نام برده، گزینه ی OK را برای تایید نهایی کار انتخاب کنید. با این کار UI ویندوز شما، در مقابل چشمانتان به نمایش گذاشته خواهد شد. گام چهارم: بعد از انجام گام سوم، باید مورد Command prompt را به اجرا در بیاورید. برای این کار به صفحه کیبورد خود مراجعه کرده و میانبر Win + X را هم زمان فشار دهید. با فشار بر این دکمه ها، صفحه ی جدیدی باز می شود. در این صفحه مورد Admin) Command prompt) را انتخاب کنید. در صورت وجود نداشتن این گزینه، باید روی مورد Windows Powershell (Admin) کلیک کنید. 

گام پنجم: در داخل بخش نام برده، باید عبارتی همچون slmgr –rearm به طور دقیق تایپ نمایید. بعد از انجام این کار، باید دکمه ی  Enter را روی کیبورد فشار دهید. با فشار این دکمه، سیستم ری‌پورت می شود. در صورتی که با فشار دادن دکمه ی Enter، سیستم ریپورت نشد، باید کامپیوتر خود را ری‌استارت نمایید. و در آخر، بعد از انجام مراحل فوق به طور دقیق و کاملا درست، دیگر اروری تحت عنوان Your windows will expire soon برای شما به نمایش گذاشته نمی شود. 


از دیگر راهکار های حل این ارور، غیر فعال کردن سرویس ها می باشد. برای انجام این کار، همانند مراحل زیر عمل نمایید: 

گام اوا: میانبر Win+R را هم زمان فشار داده و در پنجره ی Run، عبارت services.msc را تایپ نمایید و سپس روی ok کلیک نمایید. 

گام دوم: حال در پنجره ی Services، مورد Windows License Manager Service را انتخاب کنید.


گام سوم: در پنجره ی Properties، گزینه ی Startup type را در حالت Disabled قرار دهید. در صورتی که سرویس درحال اجرا بود، گزینه ی stop را کرده و سپس Apply نمایید و در آخر روی گزینه ی ok کلیک کنید. 


گام چهارم: روی گزینه ی  Windows Update، دو بار کلیک نمایید و در ادامه مانند گام های قبلی عمل نمایید. 
حال بعد از انجام دقیق مراحل فوق، مشکل ویندوز شما برطرف می شود.