آموزش زمان بندی idm برای دانلود خودکار و دانلود شبانه

آموزش زمان بندی idm برای دانلود خودکار و دانلود شبانه

امروزه با پیشرفت دنیای مجازی و تاثیرات اینترنت بر پیشرفت علم و نیاز های روزانه، حجم استفاده از بسته های اینترنتی نیز افزایش یافته و متعاقبا هزینه های بیشتری هم در بر خواهد داشت؛ بنابراین تعداد بیشماری از جوانان، نوجوان و یا حتی افراد مسن تر به دنبال راه هایی برای کاهش هزینه ها در کنار دانلود فایل های مورد نیاز خود می باشند. یکی از راه های کاهش هزینه استفاده از بسته های اینترنتی شبانه می باشد که توسط سرویس های مختلفی ارائه می گردد اما متاسفانه افراد کمی می توانند ساعت ۲ تا ۷ صبح را بیدار باشند. برای این منظور باید IDM را زمان بندی کنید تا کامپیوتر دانلود ها را از زمان مشخصی آغاز نموده و در زمان مشخصی به پایان برساند. حتی می توان زمان روشن و خاموش شدن دستگاه رایانه را نیز تنظیم نمود‌ از این رو می خواهیم به آموزش زمان بندی IDM برای دانلود خودکار و دانلود شبانه بپردازیم: 

 برای این کار در ابتدا باید، روی نرم افزار IDM کلیک نمود تا به اجرا در بیاید. 

در پنجره ی باز شده، گزینه ی Queues، را در ستون سمت راستی صفحه، انتخاب و سپس روی مورد Create new queue کلیک نمایید. اکنون صفحه ی جدیدی برای شما باز خواهد شد که از شما می خواهد برای Queue یک نام انتخاب نمایید. بعد از نام گذاری مورد یاد شده، گزینه ی OK را انتخاب کنید. 

سپس صفحه ی دیگری باز خواهد شد که در آن باید تنظیمات را مطابق با میل خود تغییر دهید. در هنگام تغییر زمان دانلود ها، بهتر است زمان شروع دانلود ها را برای چند دقیقه دیرتر و زمان پایان را چند دقیقه زودتر تنظیم نمایید. بخش Number of retries روی عدد بزرگی همچون ۱۰۰ تنظیم نموده تا دانلود فایل ها در طول شب با مشکلات متعدد مواجه نشوند. با این کار، در واقع در صورت بروز مشکلاتی در دانلود و یا قطع فرآیند دانلود، برنامه ی IDM، برای دانلود فایل به صورت پیش فرض، تلاش خواهد نمود. 

بعد از انجام مراحل و تنظیمات مطرح شده، به راحتی با انتخاب گزینه های Apply و close، کار خود را به ثبت رسانده و با خیالی آسوده فایل ها را در طول شب روی حالت دانلود بگذارید و بخوابید. 


بعد از انجام این مراحل، کافی است لینک های دانلود فایل ها را روی حالت مکث یا Pause فرار دهید. سپس بر روی آن ها کلیک راست نموده، سپس با کلیک روی  Queue، مورد  Move to queue را انتخاب نمایید. در شب با روشن کردن کامپیوتر و لب تاپ خود اجازه دهید تا IDM، کار خود را به درستی انجام دهد. 
برای روشن شدن و خاموش شدن خودکار دستگاه کامپیوتر یا لپ تاپ می توانید از نرم افزار Autoshutdown، استفاده نمایید. برای این کار باید پی سی دستگاه خود را در حالت Hibernate، خاموش کنید. این اقدام باعث می شود در دانلود به کمک IDM مشکلی به وجود نیاید. دقت داشته باشید که زمان روشن و خاموش کردن کامپیوتر را متناسب با زمان دانلود های شبانه تنظیم نمایید. 

آموزش 3 راه برای تنظیم روشنایی در ویندوز

آموزش 3 راه برای تنظیم روشنایی در ویندوز

به نظرتان خیلی مسئله ساده ای است؛ نه؟ اما اگر می دانستید که نور صفحه رایانه شما چقدر برای سلامت چشم ها و بدنتان مهم است، دیگر این حرف را نمی زدید. در قرن بیست و یکم، با افزایش روز افزون کاربرد رایانه ها، دانستن چگونگی تنظیم روشنایی، یکی از اصلی ترین نیازهای هر فرد است. اگر نور صفحه رایانه شما در اندازه مطلوب نباشد، ممکن است چشم هایتان دچار مشکل شوند. چشم ها یکی از مهمترین و حساس ترین اجزای بدن انسان هستند و اگر مراقب آن ها نباشید و کوچکترین آسیبی به آن ها وارد کنید، یک عمر پشیمانی به بار می آورید. علاوه بر این ممکن است مدام احساس کنید سرتان درد می کند. این احتمال هم وجود دارد که حتی به بیماری های مربوط به فشار خون دچار شوید.  

برای این که به این مشکلات دچار نشوید باید حتما به یک سری از نکات دقت کنید. مثلا وقتی در اتاقی هستید که نور زیادی دارد، نگران خالی شدن شارژ باتری رایانه خود نباشید. حتما نور صفحه را زیاد کنید. یا برعکس، وقتی در محیط تاریکی هستید، حتما نور صفحه را کم کنید. 

اما لازم نیست خیلی نگران شوید. تنظیم نور صفحه رایانه‌تان کار خیلی ساده ای است. پس اگر می خواهید برای حفظ سلامتتان قدمی بردارید، با ما همراه باشید.

روش اول: تنظیم نور صفحه با استفاده از Setting

بعضی از کیبوردها خودشان دکمه هایی را برای تنظیم نور صفحه در نظر گرفته اند. در بعضی از رایانه ها کلید های F1  و F2 برای این کار در نظر گرفته شده اند و در بعضی دیگر از کلیدهای F11 و F12 برای انجام این کار استفاده می شود. اگر کیبورد شما این دکمه را ندارد، ابتدا وارد Setting شوید. بعد به قسمت System بروید. به دنبال گزینه Displays بگردید. در آخر گزینه Brightness and color را پیدا کنید. با اسلایدری که می بینید، به راحتی می توانید نور صفحه رایانه خود را تغییر دهید.

روش دوم: تنظیم نور صفحه با استفاده از Mobility Center

به نوار وظیفه بروید و Mobility Center را باز کنید. البته می توانید به طور همزمان کلیدهای ویندوز و X را فشار دهید و بعد روی این گزینه کلیک کنید. با استفاده از گزینه Display Brightness به راحتی می توانید تغییرات مورد نیازتان را اعمال کنید. 

روش سوم: تغییر خودکار نور صفحه رایانه

اگر نور صفحه رایانه شما، به اندازه نور محیط باشد، آسیب کمتری به چشمتتان وارد می شود. در ویندوز می توانید کاری کنید که به صورت خودکار نور صفحه رایانه تغییر کند. البته در صورتی می توان این کار را انجام داد که دستگاه رایانه شما، سنسور نور داشته باشد. خب برای شروع کلیدهای Windows و I را با هم فشار دهید. همان طور که می بینید با این کار وارد تنظیمات می شوید. بعد روی گزینه System کلیک کنید و در ادامه هم گزینه Display را انتخاب کنید. اگر رایانه شما سنسور نور را داشته باشد، گزینه ای تحت عنوان Change Brightness Automatically When Lighting Changes را می بینید. با فعال کردن آن، نور صفحه رایانه شما با توجه به نور محیط تغییر خواهد کرد. 

اگر نتوانستید از هیچ کدام از این روش ها استفاده کنید، می توانید از نرم افزارهای مختلفی استفاده کنید که برای انجام این وظیفه ساخته شده اند. برای مثال می توانید از نرم افزارهای Adjust Laptop Brightness و C استفاده کنید.

آموزش 2 روش برای فرمت فلش مموری USB در ویندوز ۱۰

آموزش 2 روش برای فرمت فلش مموری USB در ویندوز ۱۰


با ظهور حافظه های جانبی جدید مانند فلش مموری و SD Card ها ، به میزان زیادی استفاده از سی دی و دی وی دی کاهش یافت. امروزه استفاده از دستگاه های ذخیره سازی به ویژه حافظه های جانبی گسترش بسیار زیادی پیدا کرده است. در این میان فلش مموری ها محبوبیت خاصی میان کاربران دارند. اما اتصال فلش مموری به کامپیوترهای مختلف و... ممکن است باعث نفوذ ویروس ها شده و عملکرد آن را مختل کند. اولین اقدامی که بعد از ویروسی شدن فلش مموری به ذهن همه ما می رسد فرمت کردن فلش مموری است. علاوه بر ویروس، ممکن است به دلایل دیگری مانند تغییر پیکربندی و...  نیز بخواهیم فلش مموری خود را فرمت کنیم. گاهی شرایطی پیش می آید که در هنگام فرمت کردن فلش مموری با خطاهای مختلفی مواجه می شویم و عملا در فرمت کردن شکست می خوریم. در این مقاله دو روش فرمت فلش مموری در ویندوز 10 را بررسی خواهیم کرد. پس در ادامه با ما همراه باشید.

ویندوز 10 در زمینه فرمت کردن حافظه های جانبی چندین روش را در اختیار کاربران قرار داده است که در ادامه دو مورد از آنها را بررسی خواهیم کرد.

روش اول: فرمت فلش مموری با استفاده از File Explorer

اولین روشی که می توان از طریق آن فلش مموری خود را در ویندوز 10 به راحتی فرمت کرد، استفاده از File Explorer است که مراحل انجام آن را در ادامه بررسی خواهیم کرد :

ابتدا وارد بخش File Explorer شده و روی This PC کلیک کنید. سپس در بخش Device And Drivers فلش مموری خود را انتخاب کرده و روی آن کلیک راست کنید. در منوی باز شده گزینه Format را انتخاب کنید. 

C:\Users\Vahid\Desktop\file-explorer-format-context-menu--768x588.jpg

برای تعیین نوع فایل سیستم فلش مموری باید از لیست کشویی File System ، گزینه مورد نظر را انتخاب کنید. گزینه NTFS را انتخاب کرده و در صورت لزوم در قسمت Volume Label نامی برای فلش مموری خود انتخاب کنید. 

در بخش Format Option با انتخاب گزینه Quick Format فایل های فرمت شده قابلیت بازیابی خواهند داشت و همچنین مدت زمان فرآیند فرمت نیز کوتاه تر خواهد بود. در صورتی که این گزینه را انتخاب نکنید فرمت به صورت کامل انجام شده و بازیابی اطلاعات دشوار خواهد بود. همچنین فرایند فرمت نیز طولانی خواهد شد.

در مرحله آخر روی گزینه Start کلیک کنید تا فرآیند فرمت فلش مموری آغاز شود.  

C:\Users\Vahid\Desktop\file-explorer-format-settings-1.jpg


روش دوم: فرمت فلش مموری از طریق خط فرمان ویندوز

ابتدا محیط خط فرمان ویندوز 10 را باز کنید. برای دسترسی به محیط خط فرمان کافی است تا CMD را در بخش جست جو ویندوز 10 تایپ کرده و Command Prompt را انتخاب کنید. 

C:\Users\Vahid\Desktop\01_396.jpg

در ادامه دستور Diskpart  را نوشته و اینتر را فشار دهید. سپس ListDisk را تایپ کرده و اینتر را بزنید تا لیست دستگاه های ذخیره سازی متصل به کامپیوتر نمایش داده شود. در ادامه با استفاده شماره مشخص شده برای هر مموری، فلش مموری مورد نظر را با تایپ Select Disk x انتخاب کنید. (به جای x باید شماره فلش مموری را وارد کنید).  

در ادامه کلمه Clean را تایپ کرده و اینتر را بزنید. سپس Create Partition Primary را تایپ کرده و اینتر فشار دهید. در مرحله بعد برای مشخص کردن سیستم فایل مورد نظر، Format = NTFS Quick را تایپ کنید و کلید اینتر را فشار دهید. کلمه Assign  را وارد کرده و اینتر را بزنید. با این کار برای فلش مموری شما نام جدیدی انتخاب می شود. 

فرایند فرمت به پایان رسیده است. برای خروج کلید اینتر را بزنید. 

C:\Users\Vahid\Desktop\02_486.jpg


آموزش نحوه ی چسباندن صوت دوبله به فیلم

آموزش نحوه ی چسباندن صوت دوبله به فیلم

امروزه برخی از فیلم ها با زبان های مختلف، دارای فایل های دوبله فارسی به صورت مجزا هستند  که با فرمت SRT برای دانلود در وب سایت های مختلف اپلود شده اند. چسباندن این فایل های دوبله به فیلم ها از دغدغه های برخی از علاقه مندان به دنیای فیلم است؛ از این رو با معرفی دو نرم افزار، شیوه ی چسباندن صوت دوبله به فیلم ها را شرح می دهیم: 


آموزش چسباندن صوت دوبله به فیلم با نرم افزار MKVToolNix: 

نرم افزار MKVToolNix، یکی از برنامه های پر کاربرد برای چسباندن صوت دوبله به فیلم های مختلف است. برای چسباندن فایل دوبله به ویدئو با این نرم افزار، مطابق مراحل زیر عمل نمایید:

گام اول: بعد از دانلود برنامه، آن را نصب نمایید. 

گام دوم: روی گزینه ی Add source files کلیک نموده و ویدیو مورد نظر خود را انتخاب نمایید. حال همانند ویدیو، صوت دوبله مورد نظر را انتخاب کنید. معمولا فرمت صدا های دوبله با پسوند MKA یا MP3 یا AC3 مشخص می شوند. 
گام سوم: برای چسباندن صوت دوبله به فیلم، در ابتدا باید صدای زبان اصلی فیلم را غیر فعال نمود، برای این کار باید دو بخش Forced track flog و Default track flog  روی حالت no قرار داد. سپس در بخش tracks صوت دوبله ی مورد نظر خود را انتخاب نمایید. گام چهارم: حال ویدیو به طور دو زبانه برای تنظیم آماده است، کافی است گزینه ی Start muxing را انتخاب نمایید. بعد از چند ثانیه ویدیو دوبله شده ی شما آماده است. 

نکته: اگر در هنگام مشاهده فیلم‌ متوجه عدم هماهنگی صوت با ویدیو شدید؛ در ابتدا باید قسمت عقب و جلو کردن زمان صدا را یافته و در بخش Timecodes and default duration و در کادری به نام Delay زمان را وارد نمایید. به طور مثال در صورت جلو بودن صدا به میزان سه ونیم ثانیه، باید در کارد مقدار عددی ۳۵۰۰- را درج نمود. 


آموزش چسباندن صوت دوبله به فیلم با نرم افزار MKV Merge: 

یکی دیگر از نرم افزار های کاربردی برای چسباندن فایل صوتی دوبله به فیلم های زبان اصلی، نرم افزار MKV Merge می باشد. برای کار کردن با این برنامه، مطابق مراحل زیر عمل نمایید: 

گام اول: ابتدا باید با استفاده از گزینه ی add، فایل صوتی و فیلم مربوطه را در داخل نرم افزار برد. 


گام دوم: پس از انتخاب گزینه ی add، پنجره ی جدید باز می شود که در آن باید فرمت MKV ویدیو و فایل صوتی را انتخاب کرده و گزینه ی Open را انتخاب نمایید. 

گام سوم: بعد از اضافه کردن فایل ها، به پنجره ی اولیه بازگشته که در آن دو مورد در ارتباط با فایل ویدئو و فایل دوبله وجود دارد. در بخش Tracks  تمامی فایل های موجود در ویدیو نشان داده شده اند که ممکن است شامل فایل ویدئو، زبان اصلی و زیر نویس باشند. در این شرایط باید صدای فیلم و زیر نویس را حذف نمود.


گام چهارم: برای حذف کردن صدای فیلم و زیر نویس آن باید در بخش Tracks، تیک های ابتدای این مورد ها و عبارت های داخل پرانتز یعنی  type: audio برای صدای فیلم و type: subtitles برای زیرنویس را با کلیک کردن روی ان ها حذف نمود. 

گام پنجم: حال برای تنظیم صدای دوبله، باید روی مورد مربوطه در بخش Tracks کلیک نماید و تا گزینه های تنظیمات باز شوند. حال با استفاده از مورد دوم یعنی Format specific options و گزینه ی Delay صدای دوبله را با فیلم تنظیم نمایید. دقت کنید که این بخش برحسب میلی ثانیه تنظیم شده است. 

گام ششم: یک نام و مسیر ذخیره سازی برای فایل جدید در بخش Output filename انتخاب نمایید. 

گام هفتم: پس از نامگذاری فایل خروجی، برای کامل کردن کار خود، روی مورد Start muxing کلیک نمایید.

گام هشتم: بعد از انتخاب مورد نام برده، برای پایان کار، در پنجره ی بازشده، گزینه ی اوکی را انتخاب نمایید. 

حال فیلم دوبله شده ی شما برای تماشا آماده است. 

بیست و یک ترفند کاربردی برای تب های گوگل کروم

بیست و یک ترفند کاربردی برای تب های گوگل کروم

یکی از مهمترین بخش های هر مرورگر تب های آن هستند. لحظه ای فکر کنید که مرورگرها فقط توانایی کار با یک تب را داشته باشند. استفاده از تعداد تب های دلخواه وب گردی را بسیار آسان و لذت بخش کرده است. در این مقاله شما را با 21 ترفند کاربردی برای مدیریت تب ها در مرورگر گوگل کروم آشنا خواهیم کرد. پس در ادامه با ما همراه باشید.

امکان باز کردن تب بسته شده

حتما برای شما هم پیش آمده که به صورت اتفاقی تبی را بسته باشید که نباید می بستید. از چند روش می توان به تب بسته شده دسترسی پیدا کرد. اما بهترین و ساده ترین راه برای باز کردن تب بسته شده استفاده یک ترفند کاربردی در گوگل کردم است. برای باز کردن آخرین تب بسته شده به راحتی می توانید از کلیدهای ترکیبی Ctrl+Shift+T و یا Command+Shift+T استفاده کنید. اما اگر دنبال روشی به غیر از کلیدهای میانبر هستید، باید کنار آیکون + راست کلیک کرده و گزینه Reopen closed tab را فشار دهید. 

C:\Users\Vahid\Desktop\Google-Chrome-Tab-Tips-2.jpg

جابجایی مکان تب ها

هر چند بسیاری از افراد استفاده کننده از کروم از این ویژگی مطلع هستند، اما باز هم ممکن کسی از آن بی خبر باشد، به همین دلیل آن را بیان می کنیم. به راحتی از طریق کشیدن و رها کردن هر تب می توان محل آن را تغییر داد. کافی است روی تب مورد نظر کلیک چپ کرده و درحالی که دکمه ماوس را پایین نگه داشته اید تب را جابجا کنید. 

C:\Users\Vahid\Desktop\Google-Chrome-Tab-Tips-3.jpg

بازگشایی لینک ها در تب جدید

این کار را می توان با چند روش انجام داد. روش مرسوم که اکثر کاربران از آن برای باز کردن لینک در تب جدید استفاده می کنند، راست کلیک روی لینک مورد نظر و انتخاب گزینه New Tab است. اما این کار را از طریق فشردن کلید میانی ماوس نیز می توانید انجام دهید.

باز کردن همه لینک ها در تب های جدید

در صورتی که قصد دارید کل لینک ها در تب های جدید باز شوند، باید از افزونه Click to tab استفاده کنید.

باز کردن لینک در پنجره جدید

اگر بخواهید لینکی را در پنجره ای جدید باز کنید به راحتی با انتخاب تب مورد نظر و کشیدن آن به سمت پایین می توانید این کار را انجام دهید.

جابجایی تب ها در بین پنجره ها

برای انتقال یک تب از پنجره ای به پنجره دیگر می توانید تب مورد نظر را از پنجره مبدا انتخاب کرده و آن را به درون پنجره مقصد بکشید. با رها کردن تب در بخش بالای پنجره مقصد انتقال تب انجام می شود.

امکان جست جو میان تب های باز شده

در صورتی که تعداد تب های باز شده زیاد باشد، پیدا کردن یک تب از میان انبوه تب ها کمی دشوار می شود. آسان ترین راه برای پیدا کردن تب مورد نظر تایپ کردن آدرس سایت در آدرس بار و انتخاب گزینه Switch to this tab می باشد.

C:\Users\Vahid\Desktop\Google-Chrome-Tab-Tips-7.jpg

قابلیت پین کردن تب ها

برای دسترسی به تب هایی که اغلب در مرورگر شما هستند بهتر است آنها را پین کنید. با پین کردن تب ها هنگام باز کردن کروم می توانید آنها را مشاهده کنید. این کار از طریق راست کلیک روی تب ها و انتخاب گزینه Pin انجام می شود. برای برداشتن پین نیز می توانید گزینه UnPin را انتخاب کنید.

C:\Users\Vahid\Desktop\Google-Chrome-Tab-Tips-8.jpg

کپی کردن تب ها

برای کپی کردن تب ها کافی است روی تب مورد نظر راست کلیک کرده و گزینه Duplicate را انتخاب کنید تا تبی مشابه تب مورد نظر برای شما باز شود. 

قطع کردن صدای سایت ها

برخی از سایت ها بعد از باز شدن به صورت خودکار شروع به پخش موزیک یا ویدیو می کنند. برای قطع کردن صدای سایت ها به راحتی می توانید روی تب مورد نظر راست کلیک کرده و گزینه Mute Site را انتخاب کنید. 

اضافه کردن تب جدید به محل مورد نظر

به طور پیش فرض با افزودن تب جدید به مرورگر، تب مورد نظر در انتهای تب های دیگر قرار می گیرد. برای قرارگیری تب جدید در کنار یک تب خاص می توانید روی آن کلیک راست کرده و گزینه Add tab to the right  را انتخاب کنید. 

روش های متنوع برای بستن تب ها

C:\Users\Vahid\Desktop\Google-Chrome-Tab-Tips-11 (1).jpg

گوگل کروم روش های متنوعی برای بستن تب ها در اختیار کاربران قرار  داده است. به راحتی می توانید تبی را انتخاب کرده و بقیه تب ها به جز تب انتخاب شده را ببندید. یا اینکه تب های سمت راست تب مورد نظر را ببندید. این کار را با راست کلیک روی تب مورد نظر و انتخاب گزینه متناسب با درخواست خود می توانید انجام دهید. 

C:\Users\Vahid\Desktop\Google-Chrome-Tab-Tips-12.jpg

انتخاب چند تب به صورت همزمان

برای انتخاب چندین تب و انجام یک کار روی همه آنها، کلید Ctrl و Command را همزمان نگه داشته و با ماوس تب های مورد نظر را انتخاب کنید. با انجام این کار تب های انتخاب شده به رنگ سفید در می آیند. 

بوکمارک کردن تب های باز

همه ما نحوه بوکمارک کردن یک تب را می دانیم. اما اگر قصد دارید چندین تب را با هم بوکمارک کنید باید روی علامت + در بخش بالایی مرورگر راست کلیک کرده و گزینه Bookmark all tab را انتخاب کنید.

C:\Users\Vahid\Desktop\Google-Chrome-Tab-Tips-14.jpg

گروه بندی تب ها

اگر قصد گروه بندی تب ها در مرورگر گوگل کروم را دارید، باید آن را به صورت دستی فعال کنید، چرا که این ویژگی در حالت آزمایشی قرار دارد. مراحل فعالسازی این ویژگی به شرح زیر می باشد:

در نوار جست جو متن  chrome://flag را تایپ کرده و اینتر را بزنید. سپس در صفحه باز شده tab group را جست جو کنید. در انتها روی Enable کلیک کنید.

بعد از انجام مراحل فوق باید گوگل کروم را بسته و مجدد باز کنید. 

C:\Users\Vahid\Desktop\Google-Chrome-Tab-Tips-15.jpg

اکنون با کلیک راست روی تب مورد نظر و انتخاب گزینه Add to new group می توانید تب های خود را گروه بندی کنید. برای تغییر رنگ یا نام گروه نیز می توانید روی آیکن رنگی قرار گرفته در سمت چپ تب ها راست کلیک کنید.

C:\Users\Vahid\Desktop\Google-Chrome-Tab-Tips-17.jpg

استفاده از کلیدهای میانبر کیبرد

استفاده از کلیدهای ترکیبی میانبر انجام کارها را سرعت می بخشد. میانبرهای کاربردی در گوگل کروم را در ادامه بررسی خواهیم کرد.

Ctrl+Tab : حرکت میان تب های باز شده

Ctrl+1-9 : حرکت بین تب ها از طریق شماره تب ها. شماره 9 برای دسترسی به آخرین تب می باشد.

Ctrl+T : ایجاد تب جدید

Ctrl+W : بستن تب فعلی

تغیر دادن رنگ تب ها

گوگل کروم تم های متنوعی برای تغییر رنگ بندی تب ها در اختیار کاربران قرار می دهد. برای این کار وارد بخش Settings شده و Themes را تغییر دهید.

C:\Users\Vahid\Desktop\Google-Chrome-Tab-Tips-18.jpg

یافتن تب های باز شده در سایر گجت ها

در صورتی که از اکانت مشابهی برای کروم در گجت های خود استفاده می کنید، علاوه بر بوکمارک ها و ... می توانید تب های باز شده در سایر گجت ها را نیز پیدا کنید. کارایی این ویژگی زمانی نمایان می شود که تبی را در گوشی خود باز کرده اید و می خواید به همان تب در کامپیوتر خود نیز دسترسی داشته باشید. این کار با فشردن کلیدهای Ctrl+H و انتخاب Tabs from other devices امکان پذیر است.

C:\Users\Vahid\Desktop\Google-Chrome-Tab-Tips-20.jpg

ارسال تب به سایر گجت ها

اشتراک گذاری تب ها بین گجت ها یکی دیگر از امکانات گوگل کروم است. البته در صورتی می توان از این ویژگی استفاده کرد که گجت ها با هم سینک شده باشند. برای این کار روی تب مورد نظر راست کلیک کرده و گزینه Send To  را انتخاب کنید. همچنین با انتخاب نوار جست جو و انتخاب آیکن اشتراک گذاری نیز می توان این کار را انجام داد.

C:\Users\Vahid\Desktop\Google-Chrome-Tab-Tips-21.jpg

شخصی سازی صفحه تب جدید

گوگل کروم امکان اعمال تغییرات و شخصی سازی صفحه تب جدید را فراهم کرده است. این کار را می توانید از طریق افزونه هایی مانند Toby نیز انجام دهید. 

ذخیره سازی تب ها برای زمان دیگر

اگر همواره به یک صفحه وب نیاز دارید علاوه بر بوکمارک می توانید از ویژگی دیگری نیز استفاده کنید. از طریق افزونه هایی مانند Tabzen  و Tab Snooze می توانید تب هایی که گاهی به آنها نیاز دارید را ذخیره کنید.

مشاهده تب ها از طریق تسک بار

با راست کلیک کردن روی آیکن گوگل کروم در تسک بار می توانید به راحتی به دسته بندی ها و تب ها دسترسی داشته باشید. 

معرفی برنامه‌های مخصوص گرفتن اسکرین شات از صفحه نمایش ویندوز

معرفی برنامه‌های مخصوص گرفتن اسکرین شات از صفحه نمایش ویندوز

روش‌های زیادی برای گرفتن اسکرین شات از ویندوز وجود دارد که کاربران برحسب حرفه‌ای بودنشان از آن‌ استفاده می‌کنند. برخی از این روش‌ها مربوط به ابزارهای خود ویندوز است و برخی هم با برنامه‌هایی هستند که ویژگی‌های بیشتری برای‌تان خواهند داشت. این برنامه‌ها معمولا کار شما را ساده‌تر می‌کنند و گزینه‌های بهتری هستند. در این مطلب سعی داریم که بهترین ابزارهای گرفتن اسکرین شات از صفحه‌نمایش را برای‌تان معرفی کنیم و توضیحی اجمالی هم در مورد آن‌ها ارائه خواهیم داد.

این برنامه‌ها بسیار توانمند هستند و معمولا هم حجم کمی دارند. شما خودتان تصمیم می‌گیرید که با رابط کاربری کدام راحت‌تر هستید و ترجیح می‌دهید که با کدام‌ها کار بکنید. این ابزارها معمولا رایگان هستند و برای استفاده تجاری هم می‌توانید از چند روز تست رایگان برنامه‌ها استفاده کنید. البته این نکته را هم نباید فراموش کرد که اگر صرفا قصد گرفتن عکس‌های ساده از صفحه نمایش را داشته باشید، نیازی به این برنامه‌ها ندارید و صرفا با چند دکمه صفحه کلید و استفاده از برنامه Paint به مقصود خود خواهید رسید.

۱. نرم افزار Greenshot

Greenshot از محبوب‌ترین ابزارهای تهیه اسکرین شات از صفحه ویندوز است. این ابزار ساده در بخش سینی ویندوز اجرا می‌شود و می‌توانید میان‌بر آن را در کلیک راست و تسک‌بار ویندوز خود مشاهده کنید. استفاده از برنامه بسیار ساده است و صرفا باید منطقه دلخواه خود را انتخاب کرده و زمان‌بندی لازم را انجام دهید. از کلید‌های ترکیبی صفحه کلید هم می‌توانید برای این منظور استفاده کنید. نرم افزار Greenshot می‌تواند برای حاشیه نویسی تصاویر هم کارا باشد و بدین ترتیب یک ابزار قدرتمند و کارامد خواهید داشت که در سینی ویندوز در خدمت شما خواهد بود.

۲. نرم افزار PicPick

نرم افزار PicPick برخلاف برنامه قبلی، در قالب یک برنامه استاندارد ویندوز طراحی شده است و با یک نوار روبانی نشان داده می‌شود. در ویرایشگر این برنامه می‌توانید تب‌های زیادی را مشاهده کنید. تغییر اندازه و برش تصاویر توسط برنامه امکان پذیر است و حتی می‌توانید جلوه‌های ویژه تصویری همچون لوگو‌ها و ایموجی‌های دلخواه را به تصاویر خود اضافه کنید. این برنامه هم قابلیت ذخیره‌سازی تصاویر در سرورهای مختلف از جمله FTP را دارد. قبل از به‌اشتراک گذاری تصاویر هم می‌توانید آن‌ها را ویرایش کرده و به فرمت دلخواه خود درآورید.

۳. نرم افزار ShareX

این نرم افزار تصاویر شما را در سرورهای مختلف همچون دراپ باکس و FTP ذخیره خواهد کرد و نیازی به ابزارهای جانبی ندارید. این ذخیره سازی‌ها به‌صورت خودکار انجام می‌شود. به‌راحتی می‌توانید از صفحات اینترنتی اسکرین شات تهیه کرده و بدون مراجعه، صرفا آدرس صفحات را برای ذخیره‌سازی وارد کنید. امکان پیکر‌بندی تصاویر توسط ShareX فراهم شده است و می‌تواند به‌صورت خودکار از صفحه اسکرین شات بگیرد و آن را با تصاویر قبلی جایگزین کند. بارگزاری تصاویر هم ساده‌تر انجام می‌شود و به‌لطف وجود ابزارهای تبدیل فرمت، می‌توانید آن را به هر مقصدی که می‌خواهید آپلود کنید.


۴. Screenshot Captor

نرم افزار Screenshot Captor کارکرد بسیار ساده‌ای دارد و حتی امکان عکس‌برداری هنگام استفاده از وب‌کم را فراهم می‌کند. برنامه مجموعه کاملی از ابزارهای اسکن را برای شما دارد و توان جداسازی محتوای یک عکس را فراهم می‌کند. این کارها را به‌صورت خودکار انجام می‌شود و برای استفاده از ویژگی‌های پیشرفته، می‌توانید به‌صورت دستی این تصاویر را ویرایش کنید. رابط کاربری برنامه عالی و کاربرد پسند است و به‌راحتی می‌توانید اندازه تصاویر را تغییر داده یا بخشی از صفحه نمایش دسکتاپ خود را برای عکس‌برداری انتخاب کنید. می‌توانید از افکت‌ّهای مختلف استفاده کنید و تصاویر خود را در فرمت دلخواه ذخیره کنید.

۵. SnapDraw Free

نرم افزار SnapDraw Free امکان گرفتن عکس از صفحه نمایش های چندگانه را هم فراهم می‌کند و تمام امکانات آن تقریبا با یک دکمه انجام می‌شود. می‌توانید تصاویر خود را لایه لایه کنید و عناصر آن را به‌صورت جداگانه و با سرعت بسیاری ذخیره کنید. ابزارهای تبدیل سه بعدی هم در این برنامه فراهم شده است و می‌توانید همه‌ی تصاویر گرفته شده خود را در سرورهای FTP ذخیره‌سازی کنید. می‌توانید آن‌ها را ایمیل کنید و اجازه استفاده از تصاویر را به شخص ثالث هم بدهید. گفتنی است که استفاده از این برنامه بسیار ساده است و برخلاف روال پیچیده برنامه‌های مشابه، شما در اولین استفاده پی به رابط کاربری ساده آن خواهید برد.